Elevii Boran Ayan Emre , clasa a IV a, și Azis Arzu, clasa a VI a A au obținut fiecare premiul III la Concursul de recitare „Așık Veysel” care a avut loc în ziua de 07.12.2023 la Casa de Cultură IN Roman din Medgidia.
Elevul Boran a recitat poezia „Dostlar beni hatırlasın” ( Prietenii să își amintească de mine) și eleva Azis Arzu a recitat poezia ” Son Șiiri” ( Cea din urmă poezie) ambele de poetul turc Așık Veysel.
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-07-at-20.46.54-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-07-at-20.46.54-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-07-at-20.46.54-3-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-07-at-20.46.54-768x1024.jpeg)
No responses yet