Ȋn baza Acordului de Parteneriat, încheiat între Mitropolia Moldovei şi Bucovinei, Patriarhia Romȃnă, Primăria Municipiului Medgidia, Şcoala Gimnazială „Spiru Haret” Medgidia şi Parohia „Sfinṭii Apostoli Petru şi Pavel” Medgidia, s-a desfăşurat proiectul „Alege Şcoala, consolidează familia!”. Perioada desfăşurării proiectului a fost mai 2021 – decembrie 2023, activităṭile educaṭionale fiind susṭinute de prof. Păvăleanu Alina – Magdalena, în calitate de pedagog social.

    Obiectivul acordului de parteneriat a fost colaborarea părṭilor în vederea implementării activităṭilor desfăşurate în cadrul proiectului POCU/784/6/24/136851 – „Alege Şcoala, consolidează familia!”.

    Festivitatea de încheiere a proiectelor „Alege Școala!” a avut loc la Iași, în data de 08.12.2023, în Sala Iustin Moisescu din cadrul Ansamblului Mitropolitan Iași.

Category
Tags

No responses yet

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *