Cu ocazia Zilei Naționale a României, Școala Spiru Haret din Medgidia a fost scena unor evenimente memorabile, fiecare coordonate cu măiestrie de către cadrele didactice dedicate. Pentru elevii clasei pregătitoare, activitățile au fost organizate sub îndrumarea doamnei învățător Maria Croitoru, care a creat o atmosferă plină de patriotism și entuziasm.
*
La clasa întâi, elevii au avut parte de o experiență unică, grație coordonării duale a doamnei învățător Lizeta Martin și doamnei profesor Alina Magdalena Păvăleanu. Ei au explorat semnificația zilei naționale printr-o serie de activități educative și creative, care le-au îmbogățit cunoștințele și i-au apropiat de istoria țării.
*
Un rol deosebit l-a avut clasa a II-a, sub îndrumarea dedicată și inspirată a doamnei învățător Vlad Agnisie Angelika. Datorită pasiunii și creativității sale, elevii au trăit momente unice de învățare și bucurie patriotică, aducând un omagiu vibrant istoriei și tradițiilor țării noastre.
*
În cadrul clasei a III-a, coordonată de doamna profesor de învățământ primar Nicoleta Tonea, elevii au participat la activități diverse, îmbinând jocul cu învățarea, și au avut oportunitatea de a-și exprima creativitatea și dragostea față de țara lor.
*
Clasa a IV-a, sub coordonarea doamnei învățător Nicoleta Fasole, a avut o zi de neuitat. Eleva Osman Zîna Sibelgean a avut o prestație remarcabilă, demonstrând importanța zilei și legătura profundă a comunității școlare cu tradițiile și valorile naționale.
*
La fel de harnici ca intotdeauna, sarbatorim cu bucurie, alaturi de mamici, Ziua Nationala a Romaniei! Mesajul Grădiniței GON Nr 7, structura scolii noastre , alaturi de dnele educatoare, Ghiea Daniela, Stoian Alina și Hristu Silvia.
*
Astfel, Ziua Națională a României a fost sărbătorită la Școala Spiru Haret din Medgidia printr-o serie de evenimente pline de culoare, emoție și patriotism, datorită angajamentului și pasiunii acestor cadre didactice devotate.
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.24-1-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.24-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.25-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.25-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.25-3-576x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.25-4-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.15.25-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.26-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.26-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.26-3-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.26-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-3-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-4-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-5-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-6-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.27-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-3-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-4-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-5-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-6-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.16.28-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.27.43-1.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.27.43.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.27.48.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.33.39-1-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.33.40-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.33.40-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.33.40-3-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.33.40-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.36.42-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.36.42-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.36.42-3-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.36.42-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.41.13-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.41.13-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-29-at-13.41.13-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.47.01-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.47.00-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.47.00-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.22.18-3-1024x576.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.22.18-2-576x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.22.18-1-1024x576.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.22.18.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.21.59-5-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.21.59-4-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.21.59-3-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.21.59-2-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.21.59-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/11/WhatsApp-Image-2023-11-30-at-07.21.59-1-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.19-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.19-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-7-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-6-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-5-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-4-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-2-1024x768.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-1-768x1024.jpeg)
![](https://scoalaspiruharetmedgidia.ro/wp-content/uploads/2023/12/WhatsApp-Image-2023-12-01-at-10.28.18-3-768x1024.jpeg)
No responses yet